close
تبلیغات در اینترنت
احمد نیعنع
.X.

احمد نیعنع

احمد نیعنع

احمد نیعنع
احمد نیعنع
آموزش و کدنویسی فایل های گرافیک وردپرس گالری عکس قالب سایت
محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
 • شحات انور سوره شعراء
 • تلاوت منشاوی سوره نسا
 • سایت چشمه تلاوت ،مرجع تخصصی تلاوت های قاریان
 • تلاوت سوره حجرات و قاف مصطفی اسماعیل
 • گروه تلگرام قرآنی
 • مقطع خوانی بسیار زیبای استاد شحات محمد انور , سوره انسان
 • مقطع زیبای حجرات -قاف استاد محمود شحات انور
 • کلچین های تصویری از تلاوت های زیبا محمود شحات انور
 • مقطع زیبای سوره ی طارق استاد محمود شحات انور
 • دانلود تلاوت طلایی از استاد انور شحات محمد انور
 • محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

  زندگینامه استاد الشیخ احمد احمد نعینع

  این مطلب رو در پنجشنبه 11 اسفند 1390 ساعت: 23:5 در سایت قرار داده است.

  سوال ۱ـ لطفاً بفرمایید خودتان را معرفى کنید و بفرمایید چند سال دارید و در کجا متولد شده اید و الان در کجا ساکن هستید و چه تحصیلاتى دارید؟

  بنده دکتر دکتر احمد نعینع هستم، ۴۶ سال سن دارم و در شهر متوبس متولد شده ام. کلمه متوبس کلمه اى از فراعنه است که اصل آن متوبس است، الان نیز در قاهره پایتخت مصر سکونت دارم. من در دانشگاه اسکندریه لیسانس خود را در پزشکى و بعد فوق لیسانس خود را گرفتم و در انتها نیز دکتراى خود را با تخصص طبابت اطفال در آن دانشگاه گرفتم.

  سوال ۲ـ غیر از خودتان سه تن از قاریان بزرگ مصر را نام ببرید؟
  از قاریان قدیم: استاد محمد رفعت، استاد مصطفى اسماعیل و استاد ابوالعینین شعیشع.
  از قاریان جدید: استاد شحات محمد انور، استاد محمد الیثى و استاد محمد عبدالوهاب طنطاوی.

  سوال ۳ـ آیا در ملاقات هایتان با مقام معظم رهبرى و تلاوت هایى که داشتید خاطره اى دارید؟
  من سومین بار است که به ایران سفر کرده ام و در دو بار قبل با ایشان ملاقات داشتم. خاطره اى از اولین دیدار ار نقل مى کنم: یک شب هنگام نماز مغرب و عشا در منزل مقام معظم رهبرى بودم و نماز را به امامت ایشان خواندم و بعد قرار شد که قرائت کنم، امام در جاى مخصوص جلوس کردند و من هم تلاوت کردم. آقا بسیار خوشحال شدند و فرمودند: (( شما مثل استاد مصطفى اسماعیل تلاوت مى کنید و صدایتان بسیار شبیه اوست اما از او تقلید نمى کنید بلکه قطعاتى را افزون بر کارهاى مصطفى اسماعیل اجرا مى کنید.)) و بعد سوالاتى را پرسیدند که استاد مصطفى اسماعیل کى فوت کرد، کجا فوت کرد، چگونه بود و چقدر از آن زمان مى گذرد.

  سوال۴ـ ما به خاطر داریم که شما در یکى از سفرهایتان به ایران یک عبا را از دست مقام معظم رهبرى هدیه گرفتید، بفرمایید که آیا آن عبا را براى تلاوت نیکویتان به عنوان صله دریافت کردید؟
  من فقط یک عبا نگرفتم بلکه یک شال سبز هم از ایشان هدیه گرفتم و علتش هم این بود که در گفتگوهاى من با مقام معظم رهبرى من عرض کردم که اجداد من حسنى هستند و در واقع من از یک سلسله حسنى هستم و اجداد من به امام حسن (ع) بر مى گردد و لذا من از سادات هستم و ایشان یک عبا به رنگ روشن و یک شال سبز به من هدیه دادند.

  سوال۵ـ آیا از مسافرت هایتان به شهرهاى دیگر ایران هم خاطره اى دارید و از استقبال مردم در کجا بهترین خاطره برایتان پیش آمده است؟
  من به شهرهاى فراوانى از جمله بوشهر، ارومیه، شیراز، اصفهان، قم، مشهد، زاهدان، اهواز، لار، بندرعباس، سنندج، یزد، کرمان و رفسنجان مسافرت کرده ام. ولى بهترین خاطرات من در شهرهایى رقم خورد که اماکن مقدسه در آنجا وجود دارد. خصوصاً در مشهد مقدس در زیارت حضرت امام رضا (ع) یک فضاى روحانى و قدسى در آنجا احساس کردم و روحانیت خاصى را در آنجا دیدم و همینطور در قم در زیارت حضرت معصومه (ع) و همینطور در شیراز در زیارت شاه چراغ نیز احساس خوبى داشتم.

  سوال۶ـ شما در سفرهایتان به هر جا تشریف برده اید قاریان ایرانى را دیده اید که در آنجا به تلاوت قرآن پرداخته اند، بفرمایید نظرتان راجع به آنها چیست وآینده آنها را چگونه ارزیابى مى کنید؟

  من در این مدت که از اولین سفرم تاکنون به ایران مى گذرد هر سالى نسبت به سال گذشته قاریان ایرانى را بهتر و در سطح بالاترى دیده ام و من همواره شکوفایى را در قاریان ایرانى احساس مى کنم و همواره آنان را تشویق مى کنم و برایشان دعا مى کنم و امید است که در آینده همتراز با قاریان مصرى باشند و چیزى از آنها کم نداشته باشند.


  موضوع: احمد نیعنع,

  تعداد بازديد : 270
  نظرات()
  کلیه حقوق مادی و معنوی نزد (( سایت تخصصی قاریان قرآن کریم )) محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از مطالب پیگرد قانونی دارد.
  خرمشهر کیدز لاولی کیدز پسران شیاطین سیاه